TRADICIONALNO LETOVANJE NA DEBELEM RTIČU

Jun 14, 2024

V našem vrtcu imamo kar nekaj tradicionalnih dejavnosti na katere smo nadvse ponosni. V jesenskem času se odpravimo na počitnice v Gozd Martuljek, v zimskem naše srčke poboža Zimska pravljica, v pomladnem času pa skupaj raziskujemo na dnevu eksperimentov ali pa se zabavamo na dogodku “Barjanski Živ Žav” v športnem parku Jama. S poletjem pa čas prinese trenutek, ki najstarejšim otrokom pričara pravo poletno dogodivščino – letovanje na Debelem rtiču. Tja se pogumno odpravijo s strokovnimi delavci vrtca, kjer brez mamic in očkov uživajo v raziskovanju mediteranskega okolja, plavanju v toplem morju in bazenu, igranju s školjkami na obali in sprehajanju skozi zanimive kotičke letovišča. Vsak dan je poln zabavnih aktivnosti, od športnih iger kot so lokostrelstvo, lov za zakladom, do ustvarjalnih delavnic, morskih tombol in sprehodov do edinega svetilnika na slovenskem, ki se nahaja kar v morju. Letovanje na Debelem rtiču otrokom ponuja različne priložnosti za nepozabne izkušnje, nova prijateljstva in krepitev samostojnosti v varnem in spodbudnem okolju. Vse to pa se vedno zaključi z najlepšim – ko naše pogumne varovance pričakajo vsi domači na parkirišču vrtca, kjer smo priča toplim objemom, iskrenim poljubčkom in ponosnim nasmehom.

Strokovne delavke Vrtcev Brezovica