Predstava za najmlajše

Jun 12, 2024

Spoštovani starši,

V teh dneh se v igralnicah, katere obiskujejo otroci prve starostne skupine odvija predstava »Gremo na vrt«. Predstavo je v celoti zasnovalo šest strokovnih delavk vrtcev Brezovica in jo izvedlo v vseh enotah.

Gre za obliko glasbene pravljice, kjer se skozi celotno dogajanje prepleta ples, petje ter igranje različnih inštrumentov. Glavne like – dve miški, krtka in mačko lahko otroci spremljajo ob igrivih bibarijah ter dogodivščinah, ki jim pridejo naproti. Dogajanje ves čas spremljajo violina, flavta in kitara.

Razlog za uprizoritev predstave ob koncu vrtčevskega leta je v tem, da so se do meseca maja nekateri otroci še uvajali in zato morda še niso bili pripravljeni na spremljanje prave otroške gledališke predstave. Pozitivni odzivi in pohvale otrok in vzgojiteljev pa kažejo, da je bila to prava odločitev.

Zapisala Valentina Kovačič