JESEN V ENOTI VNANJE GORICE

Okt 23, 2024

Poletje se je poslovilo in v naše kraje prineslo jesen. Tudi v enoti vrtca v Vnanjih Goricah smo je bili veseli. Opazovali smo jo v gozdu, kako barva listke na drevesih, na igrišču in na sprehodih skozi vas, ko smo opazili zrelo grozdje in jablane, polne zrelih jabolk.

Čisto prava Tetka Jesen pa nas je letos obiskala tudi v naših igralnicah. S seboj je prinesla veliko košaro dobrot, ki smo jih lahko povonjali in otipali, skupaj smo zapeli pesmice in zarajali.

Tudi z najmlajšimi skupinami je zapela in zaplesala, starejši otroci pa so ji postavljali različna vprašanja. Na primer, zanimalo jih je, kako ji uspe obarvati toliko listkov v tako kratkem času. Ste se tudi vi to kdaj spraševali? Nam je povedala! Tetka Jesen je pravljično bitje in s svojo čudežno močjo zmore veliko več, kot smo sprva mislili.

Poleg Tetke Jeseni pa smo imeli tudi obisk gasilcev. Uspešno smo izpeljali evakuacijsko vajo in si ogledali gasilska vozila. Bili smo zelo pogumni in vedoželjni, tako da so, samo za nas, gasilci odprli vrata gasilskega doma in nas povabili, naj si ogledamo, kako imajo pospravljeno orodje in opremo. Tu smo se naučili veliko novega.

Na tem mestu hvala gasilcem in Tetki Jeseni, za popestritev novo začetega šolskega leta, mi se veselimo kaj novega nam bo prineslo.

Kolektiv enote Vnanje Gorice